ارزیابی امنیتی و تست نفوذ

ارزیابی آسیب‌پذیری و تست نفوذ (VAPT) طیف گسترده‌ای از خدمات ارزیابی امنیتی را توصیف می‌کند که برای شناسایی و رسیدگی به قرار گرفتن در معرض امنیت سایبری در سراسر دارایی IT یک سازمان طراحی شده‌اند.

برای اطمینان از انتخاب نوع ارزیابی مناسب برای نیازهای شرکت خود، درک انواع مختلف خدمات VAPT و تفاوت بین آنها مهم است. ماهیت متنوع ارزیابی‌های VAPT به این معنی است که آنها می‌توانند از نظر عمق، وسعت، دامنه و قیمت به طور قابل‌توجهی متفاوت باشند، بنابراین این درک برای اطمینان از ارایه بهترین روش با توجه به نیازهای سازمان، بسیار مهم است.

VAPT اصطلاحی است که برای توصیف تست امنیتی استفاده می شود که برای شناسایی و کمک به رفع آسیب پذیری های امنیت سایبری طراحی شده است. VAPT به طور کلی می‌تواند شامل هر چیزی از ارزیابی آسیب‌پذیری خودکار گرفته تا آزمایش نفوذ به رهبری انسان و تیم قرمز باشد.

چرا به VAPT نیاز دارید؟

ابزارها، تاکتیک‌ها و رویه‌های در حال تکاملی که توسط مجرمان سایبری برای نفوذ به شبکه‌ها استفاده می‌شود به این معنی است که آزمایش منظم امنیت سایبری سازمان شما مهم است. VAPT با ارایه دید ضعف های امنیتی و راهنمایی برای رفع آنها به محافظت از سازمان شما کمک می کند. VAPT برای سازمان‌هایی که می‌خواهند با استانداردهایی از جمله GDPR، ISO 27001 و PCI DSS مطابقت داشته باشند، اهمیت فزاینده‌ای دارد.

خدمات

تعریف گسترده VAPT به این معنی است که خدمات مختلفی که توصیف می کند اغلب اشتباه گرفته می شوند و به جای یکدیگر استفاده می شوند. قبل از راه اندازی هر نوع تست امنیتی VAPT، سازمان ها باید از خدماتی که ارزیابی می تواند شامل موارد زیر باشد آگاه باشند:

ارزیابی آسیب پذیری

ارزیابی آسیب‌پذیری، که اغلب شامل اسکن آسیب‌پذیری می‌شود، برای کمک به شناسایی، طبقه‌بندی و رسیدگی به خطرات امنیتی طراحی شده است. خدمات ارزیابی آسیب پذیری همچنین پشتیبانی مستمر و مشاوره مورد نیاز برای کاهش خطرات شناسایی شده را به بهترین شکل ارایه می دهد.

تست نفوذ

تست نفوذ، یک ارزیابی امنیتی چند لایه است که از ترکیبی از تکنیک‌های ماشینی و انسانی برای شناسایی و بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌ها در زیرساخت‌ها، سیستم‌ها و برنامه‌ها استفاده می‌کند.

یک تست نفوذ که توسط یک هکر اخلاقی حرفه‌ای انجام می‌شود شامل یک گزارش پس از ارزیابی است که هر آسیب‌پذیری کشف‌شده را با جزییات و راهنمایی‌های اصلاحی برای کمک به رفع آن‌ها شرح می‌دهد.

 

انواع تست نفوذ:

تست زیرساخت داخلی/خارجی

تست نرم افزار تحت وب

تست شبکه بی سیم

تست اپلیکیشن موبایل

تست بررسی ساختار و پیکربندی

آزمون مهندسی اجتماعی

ضروری است به دنبال سازمانی باشید که اعتبار، تخصص و تجربه لازم را داشته باشد تا نه تنها خطرات را شناسایی کند، بلکه پشتیبانی لازم برای رسیدگی به آنها را نیز ارائه کند. پردیس به عنوان یک ارائه دهنده خدمات امنیتی تهاجمی برای برآورده کردن الزامات VAPT شما قابل اعتماد است. مشاوران امنیتی ما از بالاترین صلاحیت‌ها در این حوزه می باشند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که مشارکت تیم تست نفوذ و ارزیابی پردیس نتایج و مراقبت کامل پس از آزمون مورد نیاز برای ارتقا امنیت سایبری سازمان شما را ارایه می‌دهد.

  • درک عمیق از نحوه عملکرد هکرها
  • تجزیه و تحلیل عمیق تهدید و توصیه هایی که می توانید به آنها اعتماد کنید
  • مراقبت کامل پس از آزمون برای اصلاح موثر خطر

برای مشاوره پروژه‌های دیتاسنتر خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پروژه‌های امنیت پردیس

مطالب امنیت پردیس