پسیو شبکه

شبکه رایانه‌ای چیست؟ (Computer Network)

با گسترش روزافزون صنعت رایانه، استفاده از شبکه رایانه‌ای (Computer Network) به ضرورتی اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده و طراحی شبکه‌های رایانه‌ای نیز تغییرات بسیار زیادی کرده است.

شبکه‌های رایانه‌ای، زیرساخت‌های لازم برای مدیریت رایانه‌های مجموعه، مدیریت منابع و داده‌ها، امنیت اطلاعات، کاهش هزینه‌های جاری و … را فراهم می‌کند.

طراحی شبکه‌های ساختاریافته شامل مجموعه طرح‌ها و استانداردهای لازم مانند: کابل‌کشی ساختاریافته (Structure Cabling)، طراحی اتاق سرور (Server Room) و مجموعه تجهیزات جانبی موردنیاز، مطابق با استانداردهای جهانی است.

مزایای داشتن سیستم Structure Cabling چیست؟

دریک ساختمان هوشمند، با داشتن سیستم Structure Cabling می‌توان به‌تمام اجزاء ساختمان به‌درستی احاطه داشت. کابل‌کشی ساختاریافته راهکاری ضروری برای پاسخگویی نیازهای حال و آینده به تلفن و انتقال داده‌ها است که باید اجرا شود.

این سیستم یک روش ساختارمند را برای کل مجموعه (یک شبکه محلی مختلط و معمولی که تمام انتقال اطلاعات مانند صدا، اطلاعات، ویدیو و حتی سیستم‌های مدیریت ساختمان پیچیده و بزرگ را به عهده دارد) به وجود می‌آورد. به طور خلاصه می‌توان گفت که این سیستم مجموعه‌ای از نتایج انتقال را در برمی‌گیرد که در مقررات طرح مهندسی قابل‌اجرا هستند و این قابلیت را در اختیار کاربر قرارمی‌دهد که با حداکثر سرعت داده از صدا، اطلاعات و سیگنال‌ها استفاده کند.

کابل‌کشی ساختاریافته، کل زیربنای شبکه را به دسته‌های قابل‌کنترل تقسیم کرده و سعی می‌کند با ادغام این گروه‌ها، شبکه‌هایی با کارایی بالا به وجود آورد که بتوانیم به آنها اطمینان کنیم.

برای مشاوره پروژه‌های دیتاسنتر خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پروژه‌های شبکه پردیس

مطالب شبکه پردیس