SOC

امروزه با توجه به افزایش ارزش دارایی ها و داده های موجود در مراکز داده و پیرو آن افزایش انواع مختلفی از تهدیدهای امنیتی، استفاده از راهکارهای مدیریت و رصد امنیتی جهت افزایش امنیت و پایداری شبکه و سامانه های اطلاعاتی و ارتباطی اجتناب ناپذیر است. استفاده از راهکارهای امنیتی متداول نظیر فایروال، UTM ،NGFW ،NGIPS، آنتی ویروس و نظایر آن بخشی از نیاز های امنیتی هر سازمانی را رفع می کند. همچنین در سازمان های حیاتی کشور استفاده از این راهکارها به تنهایی کافی نمی باشد و می بایست از راهکارهای جامع در غالب مراکز عملیات امنیت استفاده گردد تا هرگونه نفوذ و یا مخاطره را بتوان به موقع توسط تیم های مربوطه کشف و نسبت به دفع آنها اقدام نمود.
مرکز عملیات امنیت مجموعه ای از سامانه ها می باشد که تمامی فعالیت های امنیتی شبکه را زیر نظر گرفته، رخدادهای امنیتی را جمع آوری و تحلیل کرده و مخاطرات امنیتی رخ داده و یا در حال وقوع را کشف کرده و اقدام مقتضی را صورت می دهد.
رصد امنیتی یکپارچه و جامع شبکه، علاوه بر انجام بهترین عکس العمل در مقابل تهدیدات، باعث می شود تا مدیران تحلیل دقیق تری از وضعیت امنیتی شبکه و میزان خطر پذیری آن داشته باشند. این روند نهایتا منجر به اصلاح روش ها، سیاست ها و راهکارهای امنیتی و بطور کلی بهبود قابل توجه امنیت خواهد شد.

ردیابی تهدیدها و به حداقل رساندن تاثیر آنها بر سازمان یک چالش مداوم برای شرکت‌ها است، اما چالشی است که با تکامل فناوری آسان‌تر شده است. شرکت پردیس با تکیه بر دانش متخصصین خود می تواند خدمات این حوزه را در قالب مشاوره، نظارت و راه اندازی ارایه دهد.

  • ارایه مشاوره و طراحی مراکز SOC
  • پیاده سازی و راه اندازی مراکز SOC
  • پیاده سازی و راه اندازی محصولات SIEM
  • آموزش تیم های عملیاتی
  • طراحی فرآیندهای مورد نیاز در مرکز علمیات امنیت

برای مشاوره پروژه‌های دیتاسنتر خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پروژه‌های امنیت پردیس

مطالب امنیت پردیس