ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1400/06/23

خبرها » دادگاه هلند به نفع رانندگان اوبر رأی داد


 

دادگاهی در هلند اعلام کرد اوبر باید رانندگان خود را جزء کارمندان به حساب بیاورد و برای آنها حقوق رانندگان بخش تاکسیرانی را در نظر بگیرد.

 

 به نقل از رویترز، دادگاهی در هلند اعلام کرد رانندگان تاکسی اینترنتی اوبر کارمند شرکت به حساب می آیند و پیمانکار هستند. بنابراین آنها تحت پوشش قانون کار محلی قرار می‌گیرند و حقوق بیشتری خواهند داشت. این رأی مانعی در گسترش مدل کسب و کاری شرکت اوبر در اروپا است.

 

نتیجه این دادگاه برد دیگری برای اتحادیه‌های کارگری به حساب می‌آید که خواهان پرداخت حقوق و مزایای بیشتری برای کارکنان در اقتصاد آنلاین هستند. از سوی دیگر در سال جاری در انگلیس نیز تصمیم مشابهی درباره رانندگان اوبر گرفته شد.

 

دادگاه منطقه‌ای آمستردام در خصوص شکایت از اوبر به نفع فدراسیون اتحادیه‌های تجاری هلند (FNV) رأی داد. این فدراسیون ادعا می‌کند ۴ هزار راننده اوبر که در این شهر فعالیت می‌کنند، کارمند شرکت تاکسی اینترنتی هستند باید مزایایی مشابه رانندگان تاکسیرانی دریافت کنند.

 

اوبر اعلام کرد خواهان تجدیدنظر در این رأی است و هم اکنون هیچ تصمیمی برای استخدام رانندگان در هلند ندارد. موریتس شونفلد مدیرعامل اوبر در شمال اروپا می‌گوید: ما از این تصمیم متاسفیم زیرا می‌دانیم که تعداد زیادی از رانندگان تمایل دارند، مستقل بمانند. رانندگان نمی‌خواهند آزادی خود برای تعیین زمان و مکان کارکردن را از دست بدهند.

 

طبق رأی دادگاه در هلند، رانندگانی که با اپ اوبر مسافر جابه جا می‌کنند تحت پوشش توافقنامه کار دسته جمعی قرار می‌گیرند که برای بخش تاکسیرانی به کار می‌رود.

 

همچنین دادگاه اعلام کرد اوبر به دلیل عدم اجرای شرایط توافقنامه کار برای رانندگان باید مبلغ ۵۰ هزار یورو جریمه بپردازد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید