ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/03/29

خبرها » عقد چند قرارداد دانش‌بنیان در حوزه مواد موثره دارویی جدید در حال انجام است


سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این معاونت مبلغ قابل توجهی برای مواد موثره دارویی جدید چه در حوزه بیوتکنولوژی و چه شیمیایی تخصیص داده است و در حال عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

 

سورنا ستاری روز چهار شنبه در گردهمایی مدیران توسعه فناوری و روسای مراکز رشد دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در سالن همایش رازی و در مراسم رونمایی از هفت محصول فناورانه حوزه سلامت افزود: بخش کوچکی از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان به نمایش گذاشته شده است، ما بیش از ۶۰ مورد قرارداد در زمینه فناوری با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت داریم.

وی بیان کرد: خود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت جدی در حوزه بهداشت و تجهیزات پزشکی و حوزه دارویی کار می‌کند. سال گذشته بیشترین اعتباراتمان، مخصوص اعتبارات در بخش توسعه فناوری در حوزه بهداشت بود. عدد قابل توجهی برای مواد موثره دارویی جدید چه در حوزه بیوتکنولوژی و چه در زمینه شیمیایی تخصیص داده شده و در حال عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

ستاری ادامه داد: نسل جدید شرکت‌های دانش‌بنیان آینده این حوزه در توسعه تکنولوژی و فناوری هستند، امیدواریم چیزهایی که وارد زندگی مردم می‌شود کمک کند به اینکه مردم زندگی بهتری داشته باشند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فضای تحریم کمک کرده که این شرکت‌ها در مواردی که تا حالا وارد نشده بودند و مقدار قابل توجهی هم واردات تجهیزات و مواد اولیه دارویی و داروها بوده، از این طریق اشتغال ایجاد شود و شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه فعالیت کنند.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید