ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1397/09/07

خبرها » دلایل دسترسی اپلیکیشن «دولت همراه» به برخی امکانات گوشی کاربران


معاون وزیر ارتباطات دلایل دسترسی اپلیکیشن «دولت همراه» به برخی امکانات گوشی کاربران را توضیح داد و گفت: در نسخه جدید این دسترسی ها برداشته می شود.

 

با آغاز اجرای ثبت نام غیرحضوری کارت سوخت و تبدیل آن به کارت بانکی، بسیاری از کاربران با مراجعه به سایت MOB.GOV.IR و نیز اپلیکیشن «دولت همراه»، اقدام به ثبت نام برای دریافت کارت سوخت خود کرده اند.

 

آخرین آماری که از سوی معاون وزیر ارتباطات اعلام شده است نشان می دهد که تا بعدازظهر روز گذشته بیش از ۳۴۱ هزار نفر با مراجعه به این اپلکیشن، متقاضی ثبت نام غیرحضوری کارت سوخت بودند.

 

در این زمینه برخی کاربران نسبت به نصب اپلیکیشن دولت همراه و اجازه دسترسی هایی که این نرم افزار کاربردی در زمان نصب از کاربران می خواهد، از جمله خواندن کارت حافظه، حذف محتویات کارت حافظه و دریافت پیام های نوشتاری، گلایه داشتند.

 

یکی از کاربران در توئیتر نوشت: چرا اپلیکیشن دولت همراه برای ثبت نام کارت سوخت، اجازه دسترسی به موقعیت مکانی و میکروفن (ضبط صدا) و یا فلش (چراغ قوه)، را می خواهد؟ 

 

در این باره امیرناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در توئیتر نوشت: روز گذشته درباره دسترسی های اپلیکیشن «دولت همراه»، پرسشس توسط برخی کاربران شبکه های اجتماعی طرح شد که قول بررسی داده ام. نتایج به دست آمده از این بررسی به شرح زیر است:

 

۱. دسترسی به میکروفن و لوکیشن برای سرویس اورژانس بوده که این سرویس روی اپلیکیشن دولت همراه پیاده سازی شده اما هنوز اجرایی نشده است.

 

۲. چراغ قوه برای خواندن بارکد/ QR در ارائه خدمات مختلف نیاز است.

 

معاون وزیر ارتباطات گفت: اگرچه این دسترسی ها برای خدمات فوق نیاز است اما تصمیم گرفته شد تا زمان اجرایی شدن این خدمات، این دسترسی ها در نسخه جدیدتری که امروز یا فردا منتشر می شود، برداشته شود.

 

وی تاکید کرد: پرسشگری عمومی ارتقای ملی را به همراه دارد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید