ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1397/08/15

خبرها » سردار جلالی: قلمرو کشور در فضای سایبر باید مشخص باشد


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر تعیین قلمرو ایران در فضای اینترنت گفت: همه کشورهای جهان برای خود در فضای سایبری قلمرو تعیین کرده اند زیرا در غیر این صورت حفاظت از داده ها قابل تحقق نیست.

 

سردار «غلامرضا جلالی» روز سه شنبه در حاشیه همایش پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در جمع خبرنگاران درباره طرح واگذاری گذرگاه اینترنت بین الملل به نیروهای مسلح اظهار داشت: طرحی توسط مرکز پژوهش های مجلس با هدف ساماندهی شبکه های اجتماعی تهیه و در آن پیش بینی شده است برای سیاست گذاری و واگذاری مجوز به شبکه های اجتماعی شورایی تشکیل شود که سازمان پدافند غیرعامل هم عضوی از آن باشد.

جلالی از حضور حدود 13 سازمان در این شورا خبر داد و تاکید کرد: ارائه دهنده این طرح سازمان پدافند غیرعامل نبوده است و این سازمان در این شورا تنها بخشی از وظایف را برعهده خواهد داشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل توضیح داد: موضوع دیگری که در این طرح دیده شده، مرزبانی سایبری از کشور است؛ این مرزبانی تنها در اختیار یک دستگاه نیست همانطور که مرزبانی فیزیکی تنها مربوط به یک نهاد و سازمان نمی شود.

وی گفت: همانگونه که در فضای سایبری، مرزی وجود دارد که در آن باید مشارکت همه دستگاه های مسئول و دارای وظیفه مشخص باشد، در این طرح نیز این موضوع پیش بینی شده و بحث انحصار سازمان پدافند غیرعامل مطرح نیست.

جلالی درباره نبود مرز در دیجیتال افزود: دو مفهوم متنقض در فضای سایبر وجود دارد که نخست به فضای بی مرزی مربوط می شود اما مفهوم دوم بحث قلمرو دیجیتال است. 

وی درباره اینکه تاکنون مدیریت اینترنت توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام می شد و چرا طرح واگذاری این مدیریت از سوی مجلس مطرح شده است، یادآور شد: این موضوع باید از طرف مجلس پاسخ داده شود و هدف از این طرح، واگذاری به نیروهای مسلح نبوده و بیشتر یک جوسازی از سوی برخی است که قصد دارند موضوع را در انحصار خود داشته باشند.

همایش پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف بررسی میزان آمادگی بخش ارتباطی کشور در مقابله با بحران ها و حوادث برگزار شد.

 

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید