ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1397/08/15

خبرها » ارتباطات شبکه بانکی کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شد


رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات گفت: کلیه ارتباطات شبکه بانکی کشور در شبکه ملی اطلاعات قرار گرفت.

 

صادق بیک پور در همایش پدافند غیر عامل که در وزارت ارتباطات برگزار شد با اشاره به برنامه های انجام شده برای افزایش پایداری شبکه ملی اطلاعات و رفع آسیب پذیری‌های موجود اظهار داشت: تمامی این موارد بررسی و رفع شده است و هم اکنون پایداری شبکه ملی اطلاعات تکمیل شده است.

 

وی ادامه داد: براین اساس در حال حاضر کلیه ارتباطات بانک‌های کشور در شبکه ملی اطلاعات قرار گرفته و نتایج پایش ها و بررسی ها نشان می دهد که ارتباطات بانکی در این زمینه تسهیل شده است.

 

رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سامانه‌های هشدار اضطراری در مواقع بحران آماده ارائه خدمت است، افزود: اقداماتی در زمینه سیاستگذاری و تدوین و تسهیل قوانین و استانداردها نیز در این بخش صورت گرفته است.

 

بیک پور از راه اندازی شبکه رادیوترانک ملی به عنوان شبکه ارتباطی بی‌سیم امن و پایدار در شهر تهران و با هزینه تقریبی ۸ میلیون یورو برای ایجاد شبکه اختصاصی و امن بی‌سیم برای ارگان‌های دولتی نام برد و گفت: شبکه اختصاصی تلفن همراه با همکاری سازمان مدیریت بحران و ارائه سیم کارت‌های چند شماره‌ای و قابلیت استفاده از رومینگ ملی از دیگر خدمات قابل ارائه است.

 

به گفته وی، ایجاد بالن ارتباطی که در وسعت ۲ تا ۱۰ کیلومتر به یکهزارکاربر، خدمات وای فای دهد، از دیگر اقدامات پدافندی است که از سوی وزارت ارتباطات انجام شده است.

 

بیک پور با بیان اینکه در موضوع سرمایه‌های سایبری علاوه بر سخت افزار و نرم افزار، عامل بسیار مهم دیگری به عنوان عامل انسانی یا مغزافزار وجود دارد، ادامه داد: رشد علم و تکنولوژی، نواقص امنیتی را رفع می‌کند و برای رفع نواقص موجود در زمینه عوامل انسانی، با آموزش، هشدار و تمرین‌های عمومی و در عین حال فرهنگ سازی و درک مشترک از فضای مجازی باید به کار بیاید.

 

وی با بیان اینکه برای افزایش امنیت سایبری در کنار مشارکت عمومی، باید تیم‌های مشترک و خبره ایجاد شود، بر لزوم تحقق دیپلماسی سایبری و مشارکت بخش خصوصی با دولتی تاکید کرد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید