ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1396/12/15

خبرها » هوش مصنوعی جدید فکر شما را می‌خواند


محققان ژاپنی سیستم هوش مصنوعی تازه‌ای ابداع کرده‌اند که با تحلیل اطلاعات حاصل از اسکن مغز، شرحی مکتوب از طرز فکر و اندیشه‌های افراد ارائه می‌دهد.

 

به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، سیستم یادشده ابتدا داده‌های مربوط به ام‌آرآی مغز هر فرد را دریافت می‌کند و با بررسی تصاویر اسکن شده مغز از این طریق می‌تواند به‌طور مکتوب این مساله را شرح دهد که فرد به چه چیزی فکر می‌کرده و نظرات و دیدگاه‌هایش در آن لحظه خاص چه بوده است.

 

هدف از انجام این تحقیق در دانشگاه اوچانومیزو این است که مشخص شود مغز چگونه اطلاعات خود را در مورد جهان اطراف ارائه می‌دهد و برای رسیدن به این هدف الگوریتمی طراحی شد که درک و تفسیر فعالیت‌های مغز انسان به صورت مکتوب را ممکن می‌کند. البته این سیستم هنوز در مراحل اولیه طراحی قرار دارد. اما در آینده نه چندان دور می‌توان از سیستم‌های مذکور برای تسهیل تعامل مغز انسان و رایانه‌ها و دسترسی دقیق به آنچه در مغز افراد در جریان است، استفاده کرد. از این روش می‌توان برای تسهیل فهم دانشمندان از فرآیند پردازش اطلاعات گوناگون مانند اطلاعات بصری، صوتی، معنایی، زبانی، احساسی و... توسط مغز هم استفاده کرد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید