ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

 • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
 • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
 • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

 • اپل آیفون ۹ را با باتری متفاوت عرضه می کند

  1396/04/31

  گزارش های جدید نشان می دهد اپل مشغول آماده سازی تولید آیفون ۹ است. طبق این گزارش ها باتری آیفون ۹ شکل متمایزی خواهد داشت تا فضای داخلی دستگاه را بهینه کند. درحالیکه فقط چندماه تا تاریخ عرضه آیفون ۸ باقیمانده، گزارش هایی درباره  شروع فرایند ساخت آیفون ۹ شروع شده است.   این گزارش ها احتمالا به مدلی از آیفون تعلق دارد که قرار است در ۲۰۱۸ میلادی ساخته شود.


 • دبیر شورای عالی فضای مجازی: پیشنهادی برای پست وزارت ارتباطات نداشتم

  1396/04/31

  دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تاکنون هیچ گونه پیشنهادی برای وزارت ارتباطات در دولت نداشته ام. ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه نمایشگاه الکامپ در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیشنهاد تصدی پست وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم از سوی رئیس‌جمهور گفت: تاکنون در این زمینه مذاکره‌ای با من صورت نگرفته و هنوز با فرد دیگری نیز مذاکره نشده است.


 • ربات ها مسافران فرودگاه سئول را راهنمایی می کنند

  1396/04/31

  با همه گیرشدن استفاده از ربات ها برای انجام امور مختلف، پای این ابزار به فرودگاه ها هم باز شد. شرکت ال جی امروز از استفاده از دهها ربات در فرودگاه بین المللی اینچئون سئول خبر داد. وظیفه این ربات ها راهنمایی مسافران است. ال جی در ابتدای سال جاری میلادی استفاده آزمایشی از این ربات ها را برای بررسی قابلیت های آنها به مدت ۵ ماه آغاز کرده بود.


 • برنامه‌های کشور در زمینه پرتاب ماهواره بومی اعلام شد

  1396/04/31

  رئیس مرکز ملی فضایی کشور در جلسه ۹۵ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، برنامه‌های کشور در زمینه پرتاب ماهواره بومی را ارائه کرد. منوچهر منطقی در جلسه ۹۵ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های کشور در زمینه پرتاب ماهواره بومی به برخی کمبودها و کاستی‌ها در این حوزه اشاره و گزارشی از روند اجرای سند هوافضا ارائه کرد.


 • روبات های شارژر ساخته می شوند

  1396/04/31

  یک شرکت فناوری، حق امتیاز اختراعی برای ساخت یک روبات شارژر را ثبت کرده است. این روبات مجهز به پریزهایی است که به کاربران کمک می کند در اماکن عمومی موبایل های خود را شارژ کنند. شرکت آمازون به تازگی امتیاز اختراعی جدید را ثبت کرده است که به افراد کمک می کند در اماکن عمومی تلفن همراه خود را شارژ کنند. طبق این طرح روباتی مجهز به پریزهای برق در اماکنی مانند فرودگاه ها و فروشگاه ها گشت می زند و افراد می توانند موبایل های خود را به آن متصل کنند.


 • واعظی اعلام کرد: آینده ایران در گرو اینترنت اشیا است/ شفاف سازی رمز موفقیت پارس آنلاین

  1396/04/28

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین، گفت: آینده ایران به سمت اینترنت اشیا پیش می رود و هر شرکتی که در این مسیر حرکت کند، موفق می شود.   محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات با اشاره به پروژه های انجام شده این شرکت در حوزه اینترنت اشیا ، گفت : هر شرکتی که در حوزه اینترنت اشیا سرمایه گذاری کند و در این حوزه سرویس بهتری ارایه دهد در ایران و  در خارج از مرزهای کشور  نیز، می تواند موفق باشد.


 • واعظی عنوان کرد: پازل شبکه ملی اطلاعات با فعالیت بخش خصوصی تکمیل می شود

  1396/04/28

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اهمیت پروژه های بخش خصوصی در گسترش شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: بخش خصوصی با انجام پروژه های دسترسی و و تولید محتوا، پازل شبکه ملی اطلاعات را ، تکمیل می کنند.   محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های شاتل در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات با اشاره به اینکه سیاست دولت یازدهم شکست انحصار بوده است ، افزود : بر همین اساس برای 17 شرکت پروانه FCP  ارایه کردیم تا هر سرویسی را که شرکت مخابرات ایران ارایه می کند این شرکت ها نیز بتوانند انجام دهند.


 • وزیر ارتباطات: مخابرات مادر است، به دیگران اجازه رشد بدهد/ شبکه ملی اطلاعات اولویت باشد

  1396/04/28

  وزیر ارتباطات گفت: اولویت اول وزارت ارتباطات، مخابرات و بخش خصوصی شبکه ملی اطلاعات است که این شبکه همواره درحال تکمیل شدن است و دراین زمینه آینده خوبی در پیش است.   محمود واعظی در مراسم ارایه دستاوردهای شرکت مخابرات ایران در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات بر ضرورت طرح ضربتی IT در شرکت مخابرات ایران تاکید کرد و گفت: شرکت مخابرات باید یک بنگاه بزرگ باشد و با نقش مادری هم خود رشد کند و هم به شرکتهای دیگر اجازه رشد دهد.


 • جزئیات تعرفه گذاری طرح "اینترنت نامحدود" منتشر شد

  1396/04/28

  محمد جواد آذری جهرمی، معاون جوان وزیر ارتباطات که برخی رسانه‌ها از او به عنوان یکی از گزینه‌های وزارت ارتباطات نام می‌برند ضمن تمجید از واعظی با انتشار جزئیاتی از طرح پیشنهادی اینترنت نامحدود که قرار است صبح چهار‌شنبه در کمیسیون تخصصی رگولاتوری به بحث گذاشته شود پرده برداشت.   در متن منتشر شده توسط وی چنین آمده: “بالاخره پس از ساعت‌ها بحث و کار کارشناسی مدل تعرفه گذاری نامحدود اتصال داده در بخش ثابت نهایی شد.


 • داشبورد شاخص‌های کیفی شبکه شرکت مخابرات راه‌اندازی شد

  1396/04/28

  داشبورد شاخص های کیفی شبکه شرکت مخابرات ایران صبح امروز سه شنبه راه اندازی شد؛ براین اساس دسترسی به این آمار براساس پارامترهای کیفی Packet Loss، Availability، Jitter،Latency و به تفکیک تکنولوژی و استان امکانپذیر است.   پیشتر به گفته مدیرعامل شرکت زیرساخت، بنا بر سند طراحی شبکه ملی اطلاعات شاخص Jitter حداکثر بایستی یک میلی ثانیه، شاخص اتلاف بسته حداکثر ۰٫۰۵% و شاخص حداکثر تأخیر در شبکه انتقال لایه سه مخابرات بایستی حداکثر حدود ۱۰ میلی ثانیه باشد.


Last Next 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Previous First 
ماه: سال: