ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

 • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
 • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
 • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

 • تعداد دیتاسنترهای کدام شهر ایران بیشتر است؟

  1395/10/03

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت بسیار خوب مراجع و شخصیت ها برای تولید محتوای فاخر در فضای مجازی، تعداد دیتاسنترها موجود در شهر قم را بعد از تهران بیشتر از همه شهرهای کشور اعلام کرد.   محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه همایش هم اندیشی صمیمانه جوانان با دولت درباره تولید محتوای فاخر در فضای مجازی گفت: خوشبختانه نهضت تولید محتوا راه افتاده است و در چند سفری اخیری که به قم رفتم، قابل توجه است که تعداد دیتاسنترهایی که در این شهر مشغول به فعالیت است به غیر از تهران که مستثنی است در هیچ شهر و استان ایران وجود ندارد.


 • سرویس پیامک تلفن ثابت جمع‌آوری نمی‌شود

  1395/10/03

  سخنگوی شرکت ارتباط ایران گفت: علی‌رغم استقبال کم از سرویس پیامک تلفن ثابت اما این سرویس هم‌اکنون دارای مشترکان خاصی است و جمع‌آوری نخواهد شد.   محمدرضا بیدخام، در پاسخ به این سوال که سرویس پیامک تلفن ثابت علی‌رغم سرمایه‌گذاری و تبلیغ مخابرات کم‌استقبال بود اما حتی ارسال پیامک تبلیغی و انبوه از طریق موبایل با شماره‌های شخصی نیز مورد استقبال قرار گرفته، اظهار داشت: علی‌رغم پیش‌بینی اولیه در سرمایه‌گذاری انجام شده، سرویس پیامک تلفن ثابت مورد استقبال مردم قرار نگرفت.


 • اعتراف "اوبر" به مشکل خودروهای خودرانش

  1395/10/02

  شرکت اوبر مشکل خطرناک ناوگان خودروهای خودران کراس اور ساخت شرکت ولوو را تایید کرد. ائتلاف دوچرخه سواران سانفرانسیسکو هفته گذشته پس از مشاهده چرخش ناگهانی این خودروها به سمت مسیرهای دوچرخه سواری، در این خصوص هشدار داد.     نهادهای قانونگذار از رانندگان خواسته اند که برای اجتناب از تصادف با دوچرخه سواران، همیشه قبل از دور زدن به سمت راست، ابتدا مدتی را در مسیر دوچرخه سواری حرکت کنند و از منتهی علیه سمت راست بپیچند.


 • دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خبر داد: اشکالات عملی الزام کانال‌های 5 هزار عضوی به دریافت مجوز/ کانال‌های ضدانقلاب آزادند چطور م

  1395/10/02

  معاون دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه مصوبه الزام کانال‌های خبری پرکابر به دریافت مجوز در اجرا با مشکلاتی مواجه خواهد بود، گفت: وقتی وزارت ارتباطات نتوانسته کانال‌های ضد انقلاب، تروریستی و دین ستیز در تلگرام را فیلتر کند چگونه می‌خواهد با کانال‌هایی که صرفا گناهشان عدم دریافت مجوز است برخورد کند.


 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: 3 ماهواره آماده پرتاب است/ بنا نداریم از کار علمی بهره‌برداری تبلیغاتی کنیم

  1395/10/02

  وزیر ارتباطات از پرتاب 3 ماهواره طی امسال و سال بعد خبر داد و گفت: 3 ماهواره آماده پرتاب است، اما بنا نداریم از کار علمی بهره‌برداری تبلیغاتی کنیم، زیرا در مسایل علمی توجه بر کار پیشرفت را تضمین می‌کند.   محمود واعظی در چهارمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران گفت: فعالیت پژوهشی بسیار برای کشور با اهمیت است و به هیچ عنوان نباید در انجام پروژه‌های پژوهشی خللی ایجاد شود، چرا که ایران را در دستیابی به جایگاه خود در جهان یاری می‌رساند.


 • تعیین تکلیف مشترکان وایمکس/ راه‌اندازی نسل جدید اینترنت بی‌سیم از نیمه دی‌ در 13 شهر بزرگ

  1395/10/02

  اپراتور مبین نت از راه اندازی نسل جدید باند پهن بی سیم مبتنی بر تکنولوژی TDLTE در نیمه دوم دی ماه در 13 شهر خبر داد و گفت: با راه اندازی این سرویس مشترکان وایمکس با تسهیلاتی می‌توانند سرویس خود را به این فناوری ارتقا دهند.   حسین ریاضی اظهارداشت: ارائه سرویس باندپهن بی سیم با تکنولوژی نسل چهارم ارتباطات (TD-LTE) از تهران و کرج آغاز خواهد شد و پس از 13 شهر، امیدواریم تا سال آینده در 13 شهر اصلی کشور راه اندازی شود.


 • افزایش سرمایه افرانت به منظور توسعه سریع فعالیت‌های شرکت

  1395/10/02

  مدیرعامل شرکت افرانت از افزایش ١٥٠درصدی سرمایه این شرکت خبر داد.   فریدون قاسم‌زاده مدیرعامل شرکت افرانت  توضیح داد: این افزایش سرمایه به منظور توسعه سریع فعالیت‌های شرکت در سطح کشور با استفاده از پروانه FCP انجام می‌شود.    وی با اشاره به درآمد حاصل از پهنای باند افرانت در سال ٩٤ به بیش از ٤٣١ میلیارد ریال و رشد ٨٢ درصدی آن نسبت به سال قبل گفت: بخش قابل توجهی از این افزایش مربوط به توسعه خدمات الکترونیکی و محتوا در کشور و رشد مصرف اینترنت پر سرعت موبایل توسط کاربران بوده که باعث افزایش ١٠٧ درصدی پهنای باند افرانت نیز شده است.


 • عکس/ تیراندازی وزیر ارتباطات

  1395/10/02

  در حاشیه کنگره سراسری ۶۵۰۰ شهید مخابرات دفاع مقدس        .


 • از فسخ سیاسی قرارداد مخابرات تا تفسیر متناقض قانون

  1395/10/02

  سازمان خصوصی سازی در حالی بد عهدی مالک مخابرات را دلیل فسخ قرارداد به ادعای او «کاملاً قانونی » عنوان کرده که مطابق با مقررات واگذاری ها تنها پس از عدم تسویه چهار قسط از مطالبات امکان واگذاری وثایق به منظور وصول بدهی ها وجود دارد.   سازمان خصوصی سازی در خصوص چرایی این فسخ قرارداد و پاسخ به این سوال که چرا اکنون که شرکت مذکور 80درصد تعهدات خود را انجام داده و تنها 20درصد انجام تعهدات باقی مانده قرارداد ابطال می شود همواره تاکید کرده که مطابق با ماده 11 قرارداد اقدام به فسخ واگذاری مخابرات ایران به توسعه اعتماد مبین کرده است.


 • رد شایعات رد و تایید فسخ معامله مخابرات

  1395/10/02

  مشاور سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه لغو فسخ قرارداد واگذاری مخابرات توسط هیات داوری کذب‌ محض است‌، گفت: امروز هیأت داوری برای ۲ درخواست توسعه اعتماد مبین تشکیل جلسه داد و بدون صدور رأی تصمیم‌گیری در این زمینه به هفته آینده موکول شد.   سید جعفر سبحانی‌ ، با رد شایعه تأیید فسخ قرارداد مخابرات از سوی هیأت داوری، بیان کرد: این شایعه از اساس دروغ بوده و کذب محض است.


Last Next 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Previous First 
ماه: سال: